Birkaç yıllığına Bruin olmayı çok isterim

Birkaç yıllığına Bruin olmayı çok isterim

— Aktif Çubuk (@TheOakLeafs) 28 Eylül 2020

Sonraki 24 saatlik Eichel-Rangers teorilerinden sonra hokey Twitter’ın geri kalanı zorla beslendiler pic.twitter.com/wWkS71Nb22

— Blueshirts Breakaway (@BlueshirtsBreak) 28 Eylül 2020

Jack Eichel’in takas talep etmediğine tamamen inanıyorum ve önceden ciddi bir şüpheye düşmeden Buffalo’nun kadrosunda olacağını %99 kesinlikle tahmin ediyorum. Ama Eichel/NYR bağlantısında kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey olmadığını düşünüyorsanız, o zaman size satacak bir köprüm var.

— Adam Herman (@AdamZHerman) 28 Eylül 2020

2021 NHL takas tarihinin erken saatlerinde, Bruins ve Sabres’in en iyi takas çipi Taylor Hall ile ilgili bir anlaşması olduğu haberi yayılmaya başladı.

Hall ve Curtis Lazar, Anders Bjork için Bruins’e ve 2021 ikinci tur seçimine giderken, anlaşma resmi olarak sabah saat 8 civarında resmiyet kazandı. 

Bu, uzun süredir spekülasyon yapılan ancak NHL takas tarihinin yaklaşmasıyla nihayet başarısızlığa uğrayan bir hareket. 

Don Sweeny ve Bruins için çalışmasının nedenleri ve Sabres GM Kevyn Adams için neden garip olduğu burada.

Bruins paket servisleri

1. İkincil puanlama

Şu anda, Beantown’dan Boys, Doğu’daki son playoff noktasında oturuyor ve birkaç takım çarpıcı mesafede. Ve kesinlikle biraz saldırgan meyve suyuna ihtiyaçları var. Bruins, şu anda playofflardaki tüm takımlar arasında en düşük olan artı 5 gol farkına sahip ve 70’i 5v5’te olmak üzere 106 gol attı (NHL’de 26. sırada).

Evet, Hall’ın Buffalo’daki sezonu büyük bir başarısızlıktı ama kariyeri boyunca gol atabileceğini kanıtladı. 2018 Hart Trophy kazananı, 664 kariyer maçında 582 puana sahip ve Bruins kadrosunun birkaç yıldır önden beklediği bir şey, ikincil puanlama.

Eklemesi Bruce Cassidy’ye daha fazla esneklik sağlayacak, çünkü Pazartesi günü medyayla sohbet ederken büyük bir ihtimalle sözünü ettiği David Krejci’nin yanında yer alacak.

"Uzun zamandır ligimizde harika bir oyuncu." Hall, uzun süredir Bruins’in pivotu hakkında konuştu. "Kariyerinde yaptıklarına ve o takımdaki diğer birçok adamla birlikte hâlâ yüksek bir seviyede oynayabilmesine – bu inanılmaz – büyük saygı duyuyorum. Böyle iyi bir disk taşıyıcı, akıllı, oyunu görebilir ve orada gerçekten iyi hareket edebilir."

2. Hall üzerindeki baskıyı azaltır

1 numaralı seçimken, üç yıl önce Hart Trophy’yi kazandıktan sonra, Hall’un omuzlarına çok fazla baskı yapıldı. Şeytanları taşıması bekleniyordu (ama sonra yaralanmalar oldu). Coyotes’a gittiğinde büyük bir kıvılcım olması bekleniyordu. O olması bekleniyordu "adam" Jack Eichel’in yanında. 

Şimdi, Patrice Bergeron, David Pastrnak, Brad Marchand ilk altıdayken, o olmak zorunda değil "adam" ve sadece erkeklerden biri ol.

"Boston’da oynamak istememin en büyük nedenlerinden biri buydu." dedi. "Bu yüzden burada takas edildiğim için çok mutluyum. Kariyerim boyunca birçok takımın odak noktası oldum ve hiçbir zaman kendimi odak noktası yapmadım. Bu sadece içinde bulunduğum durumlar ve serbest oyuncu olma şansım olan ilk fırsatta, Jack Eichel’in bulunduğu bir takım olan Buffalo’ya gittim, kendimden daha iyi olduğunu düşündüğüm bir oyuncu. Ben sadece erkeklerden biri olmak istedim. Başarılı bir takımda olmak istiyordum. Sonuçta, burada Buffalo’da işe yaramadı, ama Boston’a giderken o takımda o kadar çok harika oyuncu var ki – Hall of Famers – harika kariyerlere sahip adamlar, kariyerleri vardı ki, hayatımın sonunda böyle bir şeye sahip olsaydım çok mutlu olacağım bir kariyer."

3. Uzun vadeli

Hall, muhabirlerle yaptığı Zoom oturumunda, sezon dışında Bruins’e gitmek istediğini ancak taraflar yakın olmasına rağmen bir anlaşma üzerinde anlaşamadıklarını belirtti. Sadece bu yıl sözleşme imzalamış ve sınırsız bir serbest oyuncu olsa da, sezonun geri kalanında seçmelerin nasıl çalıştığına bağlı olarak uzun vadeli bir Bruin olabilir.

"Birkaç yıl Bruin olmayı çok isterim. Şahsen benim için kötü bir yıl oldu ve iyi oynamam gerekiyor." salon dedi "Katkıda bulunmam gerekiyor ve hepsinden önemlisi maç kazanan bir takımın parçası olmak istiyorum. Bunu burada yapabileceğimize gerçekten inanıyorum. Bu sadece benim ana hedefim. Bu yıl dikkati dağıtan çok şey oldu, pek çok şey gerçekten iyi gitmedi ve Buffalo’daki takım özgüven açısından hiçbir zaman doğru adıma geçemedi. Bence güven kazanmanın en iyi yolu, kazanan bir takımın parçası olmak ve kendinizi daha büyük çözümün bir parçası yapmaktır ve bunu yapmak için sabırsızlanıyorum."

Sabres paket servisleri

1. Salon gitmek zorunda kaldı

Bu bir verilen. 37 maçta iki gol -biri açılış gecesi olmak üzere- eski bir 1 numaralı seçim olduğunuzda ve Hart Trophy’si olan bir adam olduğunuzda kesilmiyor. 8 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attığınızda kesinlikle kesmiyor. Ve sadece Ralph Krueger’de, Edmonton’da Hall ile üç yıl boyunca çalışan ve Hall imzalandıktan sonra medya mevcudiyeti sırasında övgüde bulunan eski bir koçla ve sektörün en üst düzey ortaklarından biri ile kurulmadığınız zaman, işin altından kalkmazsınız. Jack Eichel.

Burada kolay. Hall gitmek zorunda kaldı, soru sorulmadı.

Taylor Hall’un şu anda 2013-14’ten bu yana tüm NHL oyuncuları arasında yedinci en kötü tek sezonda şut yüzdesine sahip olduğunu belirtmek için iyi bir zaman gibi görünüyor. #bruins, burada yeteneğiyle birlikte bir pazarlık maliyetiyle ortalamaya doğru bir gerileme satın alıyor olabilir.

— Chris Johnston (@reporterchris) 12 Nisan 2021

"(Neyin yanlış gittiğine dair) şu anda size bu cevabı gerçekten veremem çünkü bir yılın kasırgası o kadar kötü geçti ki, açıkçası," dedi. "Başladık, ilk 10 maçımızda .500’ün üzerindeydik ve ardından COVID salgını yaşadık ve ondan sonra ayağımızı tutamadık.

"Ve kendim için, açıkçası, sahip olmak istediğim sezon değildi. Yakınında bile değil. Bu son birkaç gün, biraz ruh araştırması yaparsınız ve geriye dönüp daha iyi neler yapabileceğinize bakar ve geleceğe umutla bakarsınız."

2. İlk tur seçimi yok mu?

Blue Jackets GM Jarmo Kekalainen, David Savard için ilk turda bir seçim yapmayı başardı. Ayrıca Nick Foligno için ilk turda bir seçim yapmayı başardı. O halde asıl soru şu: Adams, Hall için ilk turda bir oyuncuyu nasıl yakalayamadı?

Şeytan hayranlarının bana gelip şöyle olacağını biliyorum "o bir kanser!" ki sizi temin ederim ki durum böyle değil. Bazı kötü takımlarda çok kötü şut şansı vardı, ancak David Savard’ın birincilik ödülüne layık olduğuna ve 2018 Hart Trophy kazananının olmadığına inanamıyorum.

— Abbey Mastracco (@AbbeyMastracco) 12 Nisan 2021

Açıkçası, son birkaç yıldaki düşüş – ve daha önce 2021’deki fiyasko – Hall için daha zayıf bir pazar yarattı. Ama Hall’un potansiyel yükselişinin bedelini ödemeye istekli bir GM olacağını düşünürdünüz.

3. Gerçekten ne elde ettiler?

Temel olarak Lazar ve Bjork’u takas etmek 1’e 1’dir. Kadroya pek fazla cazibe getirmeyen, ancak jackpot 1xbet altı altı rolü oynayabilen iki derinlikli adam. Peki takım ne alıyor? İkinci tur seçim mi? Hall için büyük bir zaman değil. Aslında, Sabres’in Bruins’e Hall’u almaları için para ödediği bildiriliyor. Adams’ın, kalan sözleşmenin yüzde 50’sini Hall’da tutmayı kabul ettiği ve tüm sözleşmeyi üstlenecek kap alanı olmayan Bruins’e yardım ettiği bildirildi. 

Hall @% 50’yi aldıktan sonra & Bjork için Lazar, #NHLBruins yılın geri kalanında 772.000 $ Cap Hit ekledi.— PuckPedia (@PuckPedia) 12 Nisan 2021

Taylor Hall (%50 tutuldu) ve Curtis Lazar’ı aldıktan sonra, #Bruins’in öngörülen kapma alanında sadece 29 bin doları kaldı!— CapFriendly (@CapFriendly) 12 Nisan 2021

Büyük resim: Sabres, offseason’da Taylor Hall’u yüzde 100 kaybedecekti. Takasla en azından karşılığında bir şey aldılar.

Alexis Lafrenière, büyük anlar hakkında bir iki şey biliyor. Quebec’li çocuk, hokeyin en büyük sahnelerinde bu duruma yükselme konusunda bir ustalığa sahip.

Perşembe gecesi, Rangers dört maçlık bir schneid’de (ve sezona başlamak için 1-4-1 ), Doğu Bölümü’nün bodrumunda otururken ve umutsuzca bir galibiyete ihtiyaç duyduğunda, Lafrenière gerekeni yaptı.

Maçta uzatmalarda ve tarafsız bölgede bir top kaybından sonra, fileye gitti ve ilk NHL hedefi için Colin Blackwell’den bir pası gömdü.

"Bu oldukça çılgın," Lafrenière, Rangers’a 3-2’lik bir zafer kazandıran golün Zoom üzerinden oyun sonrası olduğunu söyledi. "Fazla mesai, oyun kazandıran bir gol, gerçekten özeldi ve bu anı kesinlikle unutmayacağım."

1️⃣ için 1️⃣.Çocuk için çok büyük bir an yok. pic.twitter.com/uwonYZHT4t

— New York Rangers (@NYRangers) 29 Ocak 2021

İlk altı NHL maçında golsüz gittikten sonra, Lafrenière – belirttiği gibi – şimdi omuzlarından biraz yük aldı. Ekim ayında 1 numaralı seçim, lige yüksek beklentilerle girdi. Perşembe gecesine kadar anlamsızken, Natural Stat Trick’e göre 21 şut denemesi ve 12 gol şansı (yedi yüksek tehlike) ile fırsatlar da elde ediyordu. 

Perşembe günü o çok önemli ilk işaretçiyi almak için birkaç şansı vardı, ancak Sabres netminder Linus Ullmark onu her seferinde taşladı – o gelene kadar. Sportsnet Stats’e göre, 19 yaşındaki forvet "NHL Draftında ilk olarak seçilen ve ilk NHL hedefini OT’de gerçekleştirmek için seçilen ilk oyuncu."

"Belli ki herkes onun birinci sınıf yeteneğinden bahsediyor ama bu adam cesur bir çocuk. O gerçekten," Rangers baş antrenörü David Quinn söyledi. "İlk veya 217. seçim olması umurumda değil, cesur bir çocuk. O senin etrafında olmak isteyeceğin bir çocuk."

Sadece öyle, çok doğru. pic.twitter.com/2mxy7WjCGJ

— New York Rangers (@NYRangers) 29 Ocak 2021

Maymun çocuğun sırtından indiği için Quinn, çaylak heyecanından büyük şeyler umuyor. Golleri muzla eşitleyen Rangers efsanesi Mike Gartner’dan bir alıntı yaparak, bir keskin nişancı ilk golü attığında, genellikle grup halinde gelirler.

"Onda sevdiğim şey, asla hüsrana uğramaması," dedi Quinn. "Eninde sonunda bir gol atacağını, yaptığı şeyler için ödüllendirileceğini biliyordu. ve olan buydu."

Sabres, 2019-20 sezonunda mağlubiyet rekoru kırdı ve art arda dokuz sezondur playoffları kaçırdı.

Mücadelelerinin, bir kampanyada hiçbir zaman 56 puandan az sayı kaydedemeyen ve 23 yaşında olmasına rağmen NHL kariyerinin yükselişinde olan eski 2 numaralı genel seçim Jack Eichel’i hüsrana uğrattığı bildiriliyor. Eichel Mayıs ayında söyledi "bıkmak" takımın vasat oyunu ile.

Tam bir yeniden inşadan kaçınmak için Sabres, Eichel’i nasıl mutlu edeceklerini bulmalı. 2020 NHL Draftı başlamadan önce, genel müdür Kevyn Adam taraftarlara süper yıldızı korumak için elinden geleni yapacağına dair güvence verdi.

"Jack’in burada olmak istemesiyle hiç ilgilenmiyorum." Adams, NHL.com aracılığıyla söyledi. "Onunla ve temsilcileriyle harika sohbetler yaptım. … Jack Eichel’i taşımak gibi bir niyetimiz yok. Bunu çok net söyleyebilirim."

DAHA: 2020 NHL Draft izci

Sabres’in Salı günkü NHL seçmelerinde 8. sıradaki seçimlerini aldıkları söyleniyordu, ancak bunun yerine kanat oyuncusu Jack Quinn’i seçmeyi tercih etti.

19 yaşındaki Quinn, kariyerinin başlarında hücumcu bir etki yapması için ona baskı yapacak. Eichel, sezon sonrasına ulaşmak için on yıl beklemekle yetinmiyor ve Buffalo’dan gelen her kadro eklemesi – ve çıkarılması – Eichel’i yeterli yetenekle kuşatma arayışında önemli.

Adams, Eichel hakkında kamuoyunda cesur bir ifade takınsa bile, franchise temel taşını takip etmenin ve desteklemenin risklerini anlayacaktır.

Pekala, Taylor Hall’un Sabres’le imza atması kimdi? Yaptıysanız, 2021’in nasıl sonuçlanacağını bize bildirin çünkü dürüst olalım, bu kesinlikle kimsenin radarında değildi. 

Söylentiler arasında, Hall’un muhtemelen memleketi Flames için ya da birkaç saat kuzeyde Oilers ile bir araya gelerek oynamak için geri döneceği söylendi. Diğerleri onu Bruins ile imzalattı ve hatta birkaçı onu Blue Jackets programına dahil etti.

Bunun yerine, Buffalo’ya gidiyor. Hall, Pazar günü Jack Eichel’in yanına uyması için Sabres ile bir yıllık, 8 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Taylor Hall’un 8 milyon dolarlık sözleşmesi, emanet nedeniyle ona sadece 6,4 milyon dolar ödeyecek. Ve 640.000 dolarlık maaş daha sonraki bir yıla yönlendirilecek.Bu nedenle, 2012-13’te giriş seviyesi sözleşmesinin sona ermesinden bu yana sahip olduğu en düşük maaşı alacak.

— James Mirtle (@mirtle) 11 Ekim 2020

Hall, onunla birlikte Western New York’a sağlam bir özgeçmiş getiriyor. 10 sezonda Oilers, Devils ve Coyotes arasında 627 maçta 563 sayı (218 gol, 345 asist) kaydetti. New Jersey ile 76 maçta 93 sayı attıktan sonra 2018 Hart Trophy galibi olan Hall, 2018-19 sezonunun çoğunu kemik parçalarını çıkarmak için artroskopik ameliyatla sonuçlanan diz yaralanmasıyla kaçırdı. Geçtiğimiz sezon Devils ve Coyotes arasındaki 65 maçta 16 gol ve 36 asist attı.

Yepyeni genel müdür Kevyn Adams için anlayışlı bir imza ve Sabres’in kaptanı ve Hart Trophy yarışmacısı Eichel’in kulübün gidişatından hoşnutsuzluğunu ifade etmesinden sadece aylar sonra geldi.

"Dinle, kaybetmekten bıktım, bıktım usandım ve hüsrana uğradım." Mayıs ayında gazetecilerle bir Zoom görüşmesi sırasında söyledi. "Kesinlikle şu anda yutulması kolay bir hap değil. Zor bir iki ay oldu. İşlerin nereye gittiği konusunda zor bir beş yıl oldu."

Görüşmenin ilerleyen saatlerinde şunları ekledi: "Sıkı oyunlarda olmak bir şeydir. Onları kazanmak başka bir şey. İşlerin nereye gittiği konusunda sinirlenmiyorum. Ama evet, kesinlikle son parçanın gittiği en harika yerde değilim. Kesinlikle üzerime giyildi."

Eichel’in Buffalo’da bulunduğu beş yıl içinde, takım playofflarda başarısız oldu ve bu yaz bubble hokeyi kıl payı kaçırdı. Son iki sezonda takım, sezon ortasında sıcaklık düştükçe soğumak için sıcak bir başlangıç ​​yaptı. Bu arada Hall, sadece iki post-sezonda oynadı – 2018’de Devils ile beş maç ve bu yıl eleme ve ilk turlarda dokuz maç.

En yeni Saber’ın Eichel ile aynı çizgide oynaması bekleniyor ve Jeff Skinner’ın 2018-19’da kariyerinde ilk kez 40 gol atarken yaptığı gibi hemen sonuç alabilecek. Hat kombinasyonları elbette ki yedek kulübesi pozisyonundaki pozisyonu Hall’un imza atması için bir faktör olan Ralph Krueger’a bağlı olacak. Krueger, Hall’ın NHL’deki ilk iki sezonunda Oilers yardımcı antrenörü ve 2012-13’te takımın baş antrenörüydü. 

"Bence Ralph’in daha önce Taylor’la kurduğu ilişki bunda kesinlikle büyük rol oynadı." Adams Pazar gecesi gazetecilerle yaptığı görüşmede söyledi.

"Çok fazla konuşma gerektireceğini biliyorduk ve her iki taraf için de uygun olması gerektiğini biliyorduk." ekledi. "Başlangıçta (menajer) Darren Ferris’e ve o gruba oyuncuların burada olmasını istediğimizi çok net bir şekilde belirttim. Alçakgönüllü, aç ve kazanmak isteyen ve özel bir şeyin parçası olmak isteyen oyuncular istiyoruz.

"O zaman bu işe yaramazsa, yola devam edip konuşmazdık. Ancak, ilgi olduğu ve Taylor’ın burada olmak ve özel bir şeyin parçası olmakla ilgisi olduğu çok çabuk anlaşıldı ve işte geldiğimiz nokta bu yüzden heyecan verici."

Comments are closed.